Në Itali e bëjnë të kryer, Mbappe ka vendosur për të ardhmen

Në Itali e bëjnë të kryer, Mbappe ka vendosur për të ardhmen

14:34, 21/05/2022

E ardhmja e Kylian Mbappe, duket se është tashmë e vendosur, me sulmuesin francez që pritet të rinovojë me PSG-në.

Këtë lajm e bën me dije “Sky Italy”, e cila thekson se sulmuesi i talentuar ka zgjedhur që të mos largohet nga kampionët e Francës.

Edhe pse e ka theksuar shumë herë se ëndrra e tij ishte të luante për Realin e Madridit, duket se Mbape ka zgjedhur të mos transferohet te “Galaktikët” por të vazhdojë të luajë në Francë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco