Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Shqipëria e 7-ta në botë për drogën

Formacione zyrtare/ Juventus pret Lazion në 'Allianz Stadium', Strakosha nis si titullar

Formacione zyrtare/ Juventus pret Lazion në 'Allianz Stadium', Strakosha nis si titullar

19:56, 16/05/2022

Juventusi do të përballet me Lazion në kuadër të xhiros së parafundit në Serie A.

Bardhezinjtë tanimë pa objektiva pasi kanë siguruar vendin e katërt, synojnë të rikthehet te fitoret në kampionat pas humbjes befasuese 2-1 nga Genoa.

Në anën tjetër Lazio ka nevojë të madhe për pikë, pasi ende nuk e ka të sigurt pjesëmarrjen në Ligën e Evropës për edicionin e ardhshëm.

Me fillim nga ora 20:45 na pret një ndeshje fantastike në Allianz Stadium, ku sa herë janë përballur dy skuadrat spektakli nuk ka munguar.

Juventus (4-2-3-1): Perin; Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Miretti, Rabiot; Bernardeschi, Dybala, Morata; Vlahovic. Trajner. Massimiliano Allegri

Lazio (4-3-3): Strakosha; Lazzari, Patric, Acerbi, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi , Luis Alberto; Felipe Anderson, Cabral, Zaccagni. Trajner: Maurizio Sarri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco