Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Sukth, raportohet për një viktimë

Bayern Munchen futet në garë për Paul Pogba

Bayern Munchen futet në garë për Paul Pogba

21:49, 13/05/2022

Bayern Munchen ka hyrë në garë për mesfushorin e kërkuar të Manchester United, Paul Pogba.

Pogba do të largohet nga Manchester United këtë verë, për shkak të skadimit të kontratës së tij dhe mesfushorit të talentuar nuk i mungojnë opsionet pasi ai kërkon të hedhë hapin tjetër në karrierën e tij.

Sipas “Fichajes”, Manchester City, Juventus, PSG dhe Real Madrid kanë qenë të interesuar për francezin në javët e fundit, por Bayern Munchen tani është shfaqur si një destinacion i mundshëm për 29-vjeçarin.

Këtë sezon, Manchester United ka pasur vështirësi të jashtëzakonshme dhe një lojtar si Pogba nuk është aq i dobishëm në një skuadër që nuk dominon ndeshjet.

Një lëvizje në një gjigant evropian si Bayern mund të jetë zgjidhja e duhur për të parë nivelin maksimal të Pogba.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco