Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos

Strakosha i thotë lamtumirë Lazios, portieri shqiptar nënshkruan me klubin londinez

Strakosha i thotë lamtumirë Lazios, portieri shqiptar nënshkruan me klubin londinez

15:30, 13/05/2022

Thomas Strakosha do të largohet nga Lazio në fund të sezonit. Portierit të kombëtares shqiptare i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni.

Në kushtet që nuk ka marrëveshja për rinovim, përfaqësuesit e Strakoshës kanë punuar për ta transferuar në një tjetër klub.

“La Repubblica” raporton se portieri do të bashkohet me Fulham, skuadër që do të garojë në Premier League sezonin e ardhshëm.

Kalimi i Strakoshës quhet i kryer, por gjithsesi duhet pritur që të vijë njoftimi i vetë lojtarit apo klubit të ri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco