19 vite pritje/ Erzeni rikthehet në Superligë, shihni festën e skuadrës shijakase

19 vite pritje/ Erzeni rikthehet në Superligë, shihni festën e skuadrës shijakase

10:03, 01/05/2022

Pas 19 vitesh, Erzeni rikthehet në elitën e futbollit shqiptar. Me të drejtë skuadra shijakase, festoi rikthimin në Superiore pas fitores ndaj Vorës me shifrat 1-4. Ekipi i drejtuar nga Nevil Dede arriti të siguronin matematikisht biletën për në Superiore, kur ka mbetur për t’u luajtur edhe 1 javë.

Në përfundim të duelit ndaj Vorës, të zhvilluar në kompleksin sportiv “Internacional”, një festë legjitime shpërtheu në periferi të kryeqytetit, ku futbollistët e Erzenit, festuan me tifozët që kishin udhëtuar nga Shijaku. (A.GJ)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco