Kampion i Turqisë pas 38 vitesh/ Tifozët 'pushtojnë' fushën, pamje nga festa e çmendur e Trabsonspor

Kampion i Turqisë pas 38 vitesh/ Tifozët 'pushtojnë' fushën, pamje nga festa e çmendur e Trabsonspor

09:12, 01/05/2022

Plot 38 vite më pas, Trabsonspor ngjitet sërish në krye. Skuadra turke fitoi titullin kampion 3 javë përpara fundit të kampionatit, pasi barazoi 2-2 me Anatalyaspor, ndërsa u mjaftonin një pikë për të siguruar matematikisht trofeun.  

Menjëherë pas mbylljes së sfidës nga gjyqtari, të gjithë tifozët janë futur në fushë për të festuar këtë arritje të madhe së bashku me lojtarët. Trabzonspor ka në përbërje emra të njohur si Hamshik, ish lojtari i Napolit apo edhe Cornelius, ish i Atalantës që e ndihmuan ekipin turk për të fituar titullin kampion.

 

 

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco