'BILD': Manuel Neuer pritet të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare me Bayern Munchen

'BILD': Manuel Neuer pritet të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare me Bayern Munchen

09:06, 25/01/2022

Manuel Neuer duket se do të vazhdojë aventurën me Bayern Munchen.

Portieri gjerman, së shpejti do të mbetet pa kontratë te skuadra bavareze.

Neuer pritet të nënshkruajë vazhdimin e kontratës, e cila do ta shohë atë tek qëndron në Mynih deri në vitin 2025.

Ndërkohë që portieri dhe klubi kanë hapur negociatat, "Bild" raporton se drejtuesit e Bayernit shpresojnë ta lidhin atë me një kontratë së shpejti.

Neuer është i lumtur të qëndrojë te gjiganti bavarez dhe pritet ta mbyllë karrierën e tij në këtë klub.

Mbetet të shihet se kur do të bëhet zyrtarizimi i kësaj marrëveshjeje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco