Trajneri i Southampton i prerë: E ardhmja e Brojës? Lëreni djalin të luaj futboll

Trajneri i Southampton i prerë: E ardhmja e Brojës? Lëreni djalin të luaj futboll

15:53, 20/01/2022

Southampton po bën të pamundurën të nënshkruaj me sulmuesin shqiptar, Armando Broja, kartoni i të cilit zotërohet nga Chelsea.

Djaloshi nga Kopliku është huazuar deri në fundin e sezonit, pa opsion blerje. Mirëpo, drejtuesit e Southampton duke parë paraqitjet e zhvilluara nga Broja, po  provojnë të bindin bind Chelsean ta shesë,.

Ka pasur negociata mes dy klubeve, por nuk Ă«shtĂ« arritur ndonjĂ« marrĂ«veshje, pasi “BlutĂ«â€ e shohin BrojĂ«n si lojtar tĂ« sĂ« ardhmes.

I pyetur për mundësinë e blerjes së Brojës, trajneri i Southamptonit, Ralph Hasenhuttl ka thënë se duhet ta lejojnë lojtarin të luajë, pasi ka kohë deri në fundin e sezonit.

“ËshtĂ« kĂ«tu deri nĂ« fundin e sezonit. Kemi kohĂ« mjaftueshĂ«m pĂ«r tĂ« folur. LĂ«reni tĂ« luajĂ« futboll. Ai po kĂ«naqet kĂ«tu. Mendoj qĂ« e ka parĂ« se çfarĂ« ka me kĂ«tĂ« klub. Po i japim shansin e madh tĂ« trefojĂ« vetĂ«n”.

Ndërkohë, në rast që pranon shitjen, Chelsea do kërkojë mbi 20 milionë euro.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco