Telenovela ‘Haaland’, Borussia Dortmund ushtron presion mbi sulmuesin norvegjez

Telenovela ‘Haaland’, Borussia Dortmund ushtron presion mbi sulmuesin norvegjez

10:47, 19/01/2022

Në Gjermani mediat kanë raportuar se verdhezinjtë i kanë lënë afat deri në fund të shkurtit sulmuesit për të marrë një vendim për të ardhmen. 

Edhe vetë sulmuesi norvegjez është shprehur se po i bëjnë presion për të marrë një vendim. Borussia Dortmund e cilëson një marrëzi diçka të tillë dhe është sërish Hans-Joachim Watzke ai që ka folur. 

Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmund ka deklaruar për ARD: “Të thuash që Borussia Dortmund do t’i jepte Erling Haaland një ultimatum është marrëzi. Nuk ka asnjë afat” 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco