Merkato/ Rikthehet në Angli i ‘harruari’ Mario Balotelli, por edhe Luis Suarez

Merkato/ Rikthehet në Angli i ‘harruari’ Mario Balotelli, por edhe Luis Suarez

10:22, 19/01/2022

Ashtu siç jemi mësuar këtë muaj, skuadra e Neëcastle me një pronar të pasur arab është pothuajse gjithmonë tema kryesore e mediave evropiane kur bëhet fjalë për spekulimet e transferimeve dhe së fundmi mediat turke raportojnë se klubi anglez dëshiron të sjellë në radhët e saj Mario Balotellin.

Këtë e ka konfirmuar presidenti i Adanaspor, Murat Sancak, ndaj do të jetë interesante të shihet nëse Balotelli do të kthehet në mënyrë sensacionale në Angli dhe do të luajë për Neëcastle pas Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Ndërsa mediat në Angli shkruajnë se uruguaiani Luis Suarez nga vera do të luajë për Aston Villan. Pas rekrutimit të një ish-shoku të skuadrës si Phillippe Coutinho , sfida e Steven Gerrard tashmë është sulmuesi uruguaian i Atletico Madridit.

Siç zbulohet nga Gerard Romero, i cili mban një marrëdhënie të ngushtë me uruguaianin, trajneri i Aston Villa e ka bërë “pistoleron” të mendojë për të.

Për këtë arsye, ai do të kishte refuzuar tashmë përpjekjet e disa skuadrave të tjera. E para, nga Brazili. Atletico Mineiro , kampionët brazilian , dhe grupi i tyre i yjeve po kërkojnë një zëvendësim për agjentin e sapo kthyer të lirë Diego Costa.

Edhe Corinthians , i cili me kureshtje tregon sulmuesin e Lagartos. Palmeiras mbyll trefishin e një aventure të Amerikës së Jugut. Nga Arabia Saudite , nga e cila nuk bëhet e ditur emri i klubit, vjen propozimi ekzotik dhe një grusht i mirë floriri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco