VIDEO/ Sarri shembet në tokë, fluturojnë edhe syzet

VIDEO/ Sarri shembet në tokë, fluturojnë edhe syzet

08:52, 19/01/2022

Lazio fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Udineses në kohën shtesë, duke siguruar biletën për në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Përtej rezultatin vëmendjen e mediave italiane e mori një episod ku si protagonist kishte trajnerin e kryeqytetasve, Maurizio Sarri.

Në një dyluftim për topin, një lojtari Udineses Ignacio Pussetto u përplas me Sarrin i cili ka humbur edhe syzet gjatë rënies. Fatmirësisht nuk pati dëmtim serioz, teksa pas incidentit pati edhe një përqafim mes Sarrit dhe Pussetos, pasi u kuptua qartë se ishte diçka aksidentale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco