Klani Raiola 'hedh një bombë’ mbi Erling Haaland dhe Kylian Mbappe

Klani Raiola 'hedh një bombë’ mbi Erling Haaland dhe Kylian Mbappe

09:49, 18/01/2022

Dy lojtarët do të jenë në qendër të merkatos verën e ardhshme. Kështu, Erling Haaland lakmohet nga një varg klubesh, duke filluar nga dy klubet e mëdha spanjolle, te Chelsea dhe Manchester City, si dhe PSG, e cila e ka bërë prioritet të saj zëvendësimin e Kylian Mbappe, emri i dytë i madh në merkato, në rast të largimit nga klubi parisien. Ky i fundit është në fund të kontratës me klubin e kryeqytetit francez dhe gjithçka tregon se në verë do të zbarkojë në Madrid...

E ardhmja e dy lojtarëve duket gjithsesi e lidhur, pasi për shumë media duket gjithnjë e më e vështirë t'i shohin të luajnë në të njëjtin klub, pasi secili do të donte të ishte lideri ofensiv i klubit të tij të ardhshëm. Agjenti spanjoll Pedro Bravo, shumë i afërt me Mino Raiolan, agjentin e norvegjezit, ka thënë pak më shumë për këtë në programin El Chiringuito de Jugones .

Secili nga një yll

“Nëse Mbappe shkon te Real Madrid, Erling Haaland do të luajë te Barcelona. Nëse Mbappe rinovon, do ta kishte bërë tashmë ”, tha Bravo, shumë i sigurt për lëvizjen e sulmuesit francez  në spektaklin e famshëm spanjoll. Mjaft për të konfirmuar tendencat më të fundit, dhe optimizmin e Joan Laporta, në lidhje me afrimin e norvegjezit në Katalonjë…

Mjafton të thuhet se dy liderët e La Ligës do të forcohen ndjeshëm dhe se do të kemi të drejtë për një duel të ri nga distanca mes dy yjeve, siç ishte rasti i Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, duke marrë parasysh të gjitha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco