U shpall ‘Lojtari i Vitit’, Lewandowski: Faleminderit trajnerëve dhe shokëve të mi të skuadrës

U shpall ‘Lojtari i Vitit’, Lewandowski: Faleminderit trajnerëve dhe shokëve të mi të skuadrës

22:54, 17/01/2022

Robert Lewandowski, fitues i Çmimit “The Best 2021”, i emocionuar për këtë trofe të fituar për të dytin vit radhazi, tha se nuk e kishte imagjinuar se do të mund të thyente rekordin e legjendës Gerd Muller.

“Faleminderit shumë, jam shumë krenar. Është një nder i madh. Faleminderit trajnerëve dhe shokëve të mi të skuadrës. Kemi punuar shumë. Është një trofe për të gjithë ata që janë rreth meje. Gjithçka që ndodhi vitin e kaluar… Ëndërroja të thyeja rekordin e golave ​​të Muller-it, mendova se ishte e pamundur, por e arrita”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco