‘FIFA The Best’/ Shpallet trajneri më i mirë i vitit

‘FIFA The Best’/ Shpallet trajneri më i mirë i vitit

19:49, 17/01/2022

Në Zyrih të Zvicrës po zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA The Best”.

Thomas Tuchel është zgjedhur trajneri më i mirë për vitin 2021.

Image

Trajneri i Chelseat e fitoi çmimin për trajnerin më të mirë, duke mposhtur kështu Roberto Mancinin dhe Pep Guardiolan.

Tuchel me Chelsean fitoi Ligën e Kampionëve në finalen me Manchester Cityn.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco