Lajmi i fundit

Stafi i Pompei reagon sërish: Asnjë mesazh politik - foto me Alibeaj, për mirësjellje

Zyrtare/ D’Aversa nuk është më trajneri i Sampdorias!

Zyrtare/ D’Aversa nuk është më trajneri i Sampdorias!

12:02, 17/01/2022

D’Aversa nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Sampdoria, teksa njoftimin e ka bërë vetë klubi italian nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare të skuadrës.

Pas rezultateve negative të marra në ndeshjet e fundit në Seria A kanë bërë që drejtuesit të marrin masa ndaj trajnerit duken vendosur të ndajnë rrugët mes tyre.

46-vjeçarit qëndroi në krye të Sampdorias  6 muaj, duke zhvilluar 22 ndeshje në këtë sezon në Serinë A, ku aktualisht skuadra renditet në vendin e 15 duke grumbulluar në total 20 pikë.

“Klubi i Sampdorias komunikon se ka shkarkuar nga detyra e trajnerit, Roberto D’Aversën. Falenderojmë trajnerin dhe stafin e tij për profesionalizmin e tyre gjatë gjithë kësaj periudhe të punës me skuadrën tonë”, ishte komunikata e klubit të Sampdorias.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco