Dybala mund të transferohet te Interi, Juventusi kërkon rinovimin e kontratës

Dybala mund të transferohet te Interi, Juventusi kërkon rinovimin e kontratës

09:14, 17/01/2022

Interi ka shfaqur interes për, Paulo Dybala. Zikaltrit janë të gatshëm për të nënshkruar një kontratë 7.5 milionëshe për 5 vitet e ardhshme, deri në vitin 2027.

Është një fazë vendimtare kjo për futbollistin, duke qenë se kontrata e Dybala me Juventusin skadon për pak më shumë se 5 muaj dhe rregulloret e lejojnë atë të shikojë përreth për të gjetur strehim diku tjetër.

Në të gjitha këto ekziston mundësia që së shpejti të shfaqet gatishmëria e Juventusit për një rinovim 4-vjeçar. Në këtë drejtim po zhvillohen reflektime të rëndësishme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco