E kërkon skuadra e njohur ruse, Muriqi shumë pranë largimit nga Lacio

E kërkon skuadra e njohur ruse, Muriqi shumë pranë largimit nga Lacio

09:04, 15/01/2022

E ardhmja e Vedat Muriqit mund të jetë në Rusi. CSKA e Moskës e ka seriozisht në lidhje me sulmuesin e përfaqësues së Kosovës.

Sipas asaj që raporton “Il Messaggero”, negociatat po vazhdojnë mbi bazën e një huazimi dhe një obligimi blerjeje në qershor, rreth 2.5 milionë euro në janar dhe 8 milionë euro në qershor.

Nëse Muriqi largohet, padyshim Lacio do të përpiqet të marrë një zëvendësues për Imobilen. Emrat janë ata të Benxhamin Sesko të Salzburgut dhe Xhonatan Burkardt nga Mainzi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco