Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës në xhudo, dekorohet me urdhrin 'Shotë Galica'

Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës në xhudo, dekorohet me urdhrin 'Shotë Galica'

18:46, 06/12/2021

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi sot në një ceremoni shtetërore i ka dhënë fund karrierës në sportin e xhudos.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani për nder të xhudistes ka organizuar një ceremoni shtetërore.

Osmani e ka dekoruar Majlinda Kelmendin me urdhrin “Shotë Galica”.

Majlinda Kelmendi konsiderohet si sportistja më e suksesshme që ka pasur Kosova.

Kulmin e karrierës së saj ajo e arriti në vitin 2016 kur i siguroi Kosovës medaljen e parë të artë olimpike në “Rio0 2016”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco