Në kërkim të një sulmuesi, Reali nis bisedimet me PSG-në

Në kërkim të një sulmuesi, Reali nis bisedimet me PSG-në

11:08, 06/12/2021

Drejtuesit e Real Madridit janë në kërkim të një sulmuesi të ri, sipas “Defensa Central”, kanë nisur bisedimet për futbollistin argjentinas 28-vjeçar, Mauro Icardi .

Duke luajtur për gjigantët francezë që nga viti 2019/20, ish-kapiteni i Interit po fiton një pagë vjetore prej 10 milionë euro në atë kohë, një shumë të cilën asnjë klub përreth nuk ka gjasa t'ia ofrojë përsëri.

Aktualisht në një marrëveshje me skuadrën e Ligue 1 deri në qershor 2024. Së fundmi sulmuesi është kërkuar nga Newcastle, Manchester United, Juventus, Napoli dhe AS Roma.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco