Interi kërkon rinovimin e kontratës me trajnerin

Interi kërkon rinovimin e kontratës me trajnerin

10:51, 06/12/2021

Simone Inzaghi do vazhdojë të jetë pjesë e Interit deri në vitin 2025.

Drejtuesit  e klubit janë gati të rinovojnë kontratën me trajnerin zikaltër, i cili nënshkroi në verë kontratën deri në vitin2023.

Me zgjatjen e marrëveshjes është planifikuar edhe përmirësimi ekonomik, nga 4 në 6 milionë euro në sezon.

Palët mund të takohen në mars për të mbyllur gjithçka në këtë drejtim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco