Dembele larg Barcelonës, sulmuesi kërkohet nga klubet e ‘Premier League’

Dembele larg Barcelonës, sulmuesi kërkohet nga klubet e ‘Premier League’

10:00, 06/12/2021

E ardhmja e sulmuesit Ousmane Dembele duket që do jetë larg Barcelonës.

Francezit i skadon kontrata në verë, ndërsa nuk është i kënaqur me ofertën që i ka bërë Barcelona për rinovim.

Disa klube të Premierligës kanë ofruar shumë para për yllin francez dhe duket që kjo e ka bindur të vendos për largimin nga “Camp Nou”.

Televizioni spanjoll “El Chiringuito” ka raportuar se Dembele tashmë i ka treguar Xavit që në verë largohet nga Barcelona.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco