Kastrioti-Kukësi/ Gabojnë krutanët, verilindorët në avantazh

Kastrioti-Kukësi/ Gabojnë krutanët, verilindorët në avantazh

14:46, 04/12/2021

Në stadiumin e qytetit të Kamzës po luhet sfida Kastrioti-Kukësi, e vlefshme për javën e 11-të në Kategorinë Superiore.

Skuadra verilindore kërkon me çdo kusht të ruajë ecurinë pozitive për t’i bërë presion Tiranës së vendit të parë. Ndërsa ekipi krutan i cili ndodhet në fundin e tabelës, kërkon të marrë një fitore për të mbajtur ende gjallë shpresat e mbijetesës.

Ndërkohë, ka përfunduar pjesa e parë me rezultatin 0-2 për skuadrën verilindore.

Goli i parë u shënua në minutën e 24 nga Feijao, ndërsa goli i dytë u realizua nga Milunoviç në minutën e 42.

KASTRIOTI-KUKËSI 0-2

24′ Faizhao, 42′ Milunoviç

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco