Chelsea i pamposhtur, mysafirët dominojnë pjesën e parë

Chelsea i pamposhtur, mysafirët dominojnë pjesën e parë

14:34, 04/12/2021

Skuadra e Chelseas është duke mposhtur West Hamin me rezultat 1-2.

Mysafirët ishin më të mirë nga fillimi dhe gjetën golin e epërsisë në min e 28′ përmes Thiago Silvas.

Vendasit më pas morën epërsinë në lojë dhe arritën të barazojnë rezultatin në min e 40′ përmes Manuel Lanzinit që shënoi nga penalltia.

Por, në fund të pjesës së parë në min e 44′ Mason Mount realizoi një gol të bukur për të vulosur rezultatin e pjesës së parë 1-2.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco