VIDEO/ Frikë dhe panik, Leclerc përplaset me barrierat dhe përfundon në spital

VIDEO/ Frikë dhe panik, Leclerc përplaset me barrierat dhe përfundon në spital

21:04, 03/12/2021

Incident i rëndë për Charles Leclerc në provat e lira të Jeddah, në Arabinë Saudite. Piloti francez i Ferrarit u përplas me barrierën anësore, duke shkaktuar panik, teksa menjëherë u dërgua në qendrën shëndetësore për kontrolle të mëtejshme.

Sipas skuadrës së Ferrarit, gjendja e Leclerc është e mirë dhe vetë piloti francez duket më shumë i shqetësuar për gjendjen e makinës, teksa shpresohet që t’ia dalë të rikthehet në garë të dielën.

Ndërkohë, vlen të theksohet se provat e lira u ndërprenë pas dopio-flamurit të kuq, ndërsa Lewis Hamilton ishte ai që tregoi formën më të mirë që aq sa skuadrat qëndruan në pistë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco