Ramos nuk gjen qetësi, mbrojtësi pëson një tjetër dëmtim

Ramos nuk gjen qetësi, mbrojtësi pëson një tjetër dëmtim

20:51, 03/12/2021

Sergio Ramos ka pësuar një tjetër dëmtim që do ta përjashtojë atë nga përballja e PSG-së me Lens të shtunën, vetëm një javë pasi bëri debutimin e tij të shumëpritur për klubin.

Ramos, 35 vjeç, u transferua në ‘Parc des Princes’ në një transferim të lirë në verë, pasi kaloi kohë në klubin e tij ikonik 16-vjeçar në Real Madrid.

Megjithatë, deri më tani, koha e tij në kryeqytetin francez ka kaluar pothuajse tërësisht jashtë fushës, me disa probleme me lëndime që e penguan atë të shfaqej gjatë gjithë rrugës deri të dielën e kaluar.

Pas plotësimit të 90 minutave në fitoren 3-1 të PSG-së jashtë Saint-Etienne, mbrojtësi spanjoll më pas mungoi në barazimin 0-0 të së mërkurës në shtëpi ndaj Nice-s, dhe klubi tani ka konfirmuar se ai po ushqehet me një dëmtim të ri të muskujve.

Ramos, i cili thuhet se do t’i nënshtrohet një regjimi të posaçëm stërvitor për të ndihmuar me pengesat e fundit, do të rikthehet në stërvitje me bashkëlojtarët e tij të dielën.

Ander Herrera gjithashtu do të fillojë përsëri stërvitjen në fund të javës, ndërsa Julian Draxler do të kthehet në dy deri në tre javët e ardhshme.

Por PSG mbetet në errësirë ​​për shkallën e lëndimit të kyçit të këmbës së Neymar, të cilin ai e mori në fitoren në Saint-Etienne.

Braziliani po trajtohet në qendrën e tyre stërvitore ‘Camp des Loges’ dhe do të zbulojë se sa serioz është problemi i tij javën e ardhshme.

Pengesa e fundit e Ramos mund të jetë më zhgënjyesi nga të gjitha për Pochettino, duke pasur parasysh se ai arriti të përfundojë një ndeshje të plotë kundër Saint-Etienne pa ndonjë problem të madh.

 

Pasi i dha atij debutimin e tij, trajneri i PSG tha: “Ramos ishte shumë i lumtur. 15 minutat e fundit ishin të vështira. Është më i lodhur se normalisht, ka kaluar shumë kohë pa luajtur.

 

“Ne do të shohim nesër nëse ai do të jetë në gjendje të hyjë skuadër.

 

Pochettino do të shpresojë që goditja e re e Ramos të mos jetë serioze, me Club Brugge që do të vijë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të martën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco