'Topi i Artë'/ Babai i Lionel Messit u përgjigjet kritikave

'Topi i Artë'/ Babai i Lionel Messit u përgjigjet kritikave

16:58, 01/12/2021

Të hënën në mbrëmje, Lionel Messi fitoi “Topin e Artë” për herë të shtatë në karrierë. Por kurorëzimi i argjentinasit nuk është unanim. Në të vërtetë, shumë futbollistë apo tifozë kanë deklaruar se çmimi prestigjioz duhej t’i jepej ose Robert Lewandowskit ose Karim Benzema.

Në Instagram, Jorge Messi, babai i “Pleshtit”, kishte një mesazh për t'u dërguar njerëzve që sfidojnë këtë vendim: “bla bla bla... Vazhdoni”, tha ai thjesht.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jorge Messi (@jorge.sole)

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco