Po spikat në Seria A me Veronën, Giovanni Simeone merr çmimin e rëndësishëm

Po spikat në Seria A me Veronën, Giovanni Simeone merr çmimin e rëndësishëm

20:52, 30/11/2021

Giovanni Simeone po kalon një formë të jashtëzakonshme në Itali. Sulmuesi i Veronës ka qenë i papërmbajtshëm dhe me golat e tij i ka dhënë shumë pikë veronezëve.

Për këtë arsye argjentinasi ka marrë çmimin si “Lojtari i Muajit” në Seria A. Në ndeshjet e bëra spikasin golat ndaj Juventusi dhe Lacios. Kundër “Zonjës së Vjetër”  26 vjeçari shënoi dy gola në fitoren 2-1. Kundër Lacios shënoi katër gola.

Aktualisht Simeone ka shënuar 9 gola në kampionat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco