Roma kthehet në vatër infektimesh, një tjetër futbollist rezulton pozitiv me Covid-19

Roma kthehet në vatër infektimesh, një tjetër futbollist rezulton pozitiv me Covid-19

19:48, 30/11/2021

Skuadra e Romës së fundmi ka disa futbollistë që kanë rezultuar pozitiv në analizat për COVID-19.

Javën e kaluar Bruan Cristante dhe Gonzalo Villar ishin dy futbollistët e infektuar.

Së fundmi edhe Afena-Gyan është infektuar me virus, dhe është futur në izolim duke ndjekur protokollet mjekësore.

Roma përmes një deklarate bëri të ditur lajmin për infekitmin e Gyan, ndërsa konfirmuan se është izoluar në shtëpi.

Sulmuesi i ri do të humb ndeshjet e radhës kundër Bolognës në mesjavë dhe Interit në fundjavë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco