Guardiola e do me çdo kusht, Man City i përgatit rinovimin lojtarit titullar

Guardiola e do me çdo kusht, Man City i përgatit rinovimin lojtarit titullar

19:41, 30/11/2021

Drejtuesit e Manchester City po punojnë në disa fronte. Pep Guardiola ka nevojë për një mesfushor dhe së fundmi ka dalë në skenë emri i Luka Modric, i cili po luan sezonin e fundit me Real Madrid.

Jo vetëm merkato, pasi drejtuesit e kampionëve të Anglisë po përgatisin rinovimin me një nga titullarët e skuadrës së drejtuar nga trajneri spanjoll.

Ai është Riyad Mahrez, i cili është pjesë e “Cityzens” prej verës së vitit 2018. Sulmuesi i djathtë algjerian ka kontratë deri në 2023, por bashkëpunimi do të zgjatet.

Bisedimet me agjentin e lojtarit kanë nisur dhe City do t’i dhurojë një kontratë deri në vitin 2025, lojtarit 30-vjeçar, i cili këtë sezon numëron 8 gola dhe 3 asiste.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco