Lajmi i fundit

Durrës, humb jetën nga rryma elektrike një 29-vjeçare

FOTO/ Një shqiptar zgjidhet në formacionin më të mirë të javës në Hungari

FOTO/ Një shqiptar zgjidhet në formacionin më të mirë të javës në Hungari

15:43, 30/11/2021

Një futbollist shqiptar ka vend në 11-shen më të mirë të javës që kaloi në Hungari.

Bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Partizanit, Jasir Asanin, i cili me formën e tij të treguar ka arritur të fitojë një vend në listën e futbollistëve më të mirë të javës.

26-vjeçari shënoi dy gola në fitoren e thellë 5-0 të skuadrës së tij Kisvardës që arriti kundër rivalëve të MTK Budapest.

Asani ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë 1 asist, që pas transferimit te skuadra hungareze në korrik të këtij viti.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco