Lajmi i fundit

‘Lufta te 5 maji’/ Rama: Dhunë ndaj qytetarëve do të ketë, sa herë të jetë e nevojshme

Rikthehet frika e COVID-19, Bayern Munchen-Barcelona do luhet pa tifozë

Rikthehet frika e COVID-19, Bayern Munchen-Barcelona do luhet pa tifozë

12:09, 30/11/2021

Tashmë është zyrtare, ndeshja mes Bayern Munchen dhe Barcelonës, në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën e grupeve do zhvillohet pa tifozë.

Përballja mes dy gjigantëve evropian do të zhvillohet javën tjetër në “Allianz Arena”.

Kryeministri i kationit të Bavarisë, Markus Soder, ka konfirmuar se ndeshja mes Bayernit dhe Barcelonës do zhvillohet pa tifozë për shkak të gjendjes së keqe me pandeminë e COVID-19.

Ndërkohë, për Barcelonën ky mund të jetë lajm i mirë, pasi duhet patjetër të arkëtojë pikët e plota, që të sigurojë kualifikimin në fazën tjetër.

Në rast se Barcelona nuk arrin ta mposhtë Bayernin, atëherë duhet të shpresojë që Benfica të dështojë ndaj Dynamo Kievit, sepse përndryshe katalanasit do luajnë në Ligën e Evropës.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco