FOTO/ Lewandowski reagon në rrjetet sociale pasi Messi fitoi ‘Topin e Artë’

FOTO/ Lewandowski reagon në rrjetet sociale pasi Messi fitoi ‘Topin e Artë’

09:01, 30/11/2021

Robert Lewandowski ishte kandidati favorit për “Topin e Artë”, por në fund vetëm falë një rezultati të ngushtë pikësh fitoi Lionel Messi.

Megjithatë polaku nuk doli pa trofe, pasi fitoi çmimin “Sulmuesi i Vitit”.

Menjëherë pas ceremonisë, Lewadowski ka bërë një postim, duke uruar rivalin direkt, Lionel Messin, për triumfin e madh.

“Urime Leo Mesit dhe Aleksi Putejas që fituan ‘Topin e Artë’, urime dhe për të gjithë nominuarit. Fitova çmimin ‘Sulmuesi i vitit’ dhe asnjë lojtar nuk mund të fitojë çmim individual pa një skuadër të fortë pas tij dhe tifozë besnikë. Faleminderit për mbështetjen tuaj”, shkruan polaku në “Twitter”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco