Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Erdogan, mik apo sulltan

 Skandal! 'Shpërthen' gazeta gjermane Bild: Pse fiton vetëm Messi?

Skandal! 'Shpërthen' gazeta gjermane Bild: Pse fiton vetëm Messi?

22:31, 29/11/2021

Lionel Messi fiton 'Topin e Artë' për herë të shtatë, duke vendosur një rekord që zor se do thyhet për një kohë të gjatë. 

Por lajmi u prit me reagime të përziera. Shumë komentues dhe analistë nuk mendojnë se ky ishte viti i Messit. 

Më e ashpër tregohet gazeta më e madhe gjermane, Bild. 

"Zgjedhje skandaloze! Lewandowski vetëm i dyti," shkruan gazeta. 

"Pse duhet të fitojë gjithmonë Messi," vijon gazeta. 

Për shumë komentues, Lewa duhej të fitonte Topin e Artë për atë që ka dhënë në fushë.

REZULTATET 
1. Lionel Messi, 613 pikë
2. Robert Lewandowski, 580 pikë
3. Jorginho, 460 pikë
4. Karim Benzema, 239 pikë
5. N'Golo Kanté, 186 pikë
6. Cristiano Ronaldo, 178 pikë
7. Mohamed Salah, 121 pikë 
8. Kevin De Bruyne, 73 pikë
9. Kylian Mbappé, 58 pikë
10. Gianluigi Donnarumma, 36 pikë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

tirana30/11/2021 13:17

Kesaj rradhe dhenia e topit te arte Mesit eshte poshtersi .....; kete vit me shume se te gjithe futbollistet europiane e meritonte polaku Levandovski .

Messi 30/11/2021 02:38

Pse fiton vetem Messi?! E gjeni e nderuar gazete, te pergjigjja e pyetjes: pse ne Gjermani fiton vetem, Bajerni!

Shto koment

Denonco