Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Erdogan, mik apo sulltan

FOTO/ Donnarumma në ‘qiellin e shtatë’, lë pas portierin e Chelsea dhe merr çmimin e rëndësishëm

FOTO/ Donnarumma në ‘qiellin e shtatë’, lë pas portierin e Chelsea dhe merr çmimin e rëndësishëm

21:43, 29/11/2021

Gianluigi Donnarumma ka mposhtur Edouard Mendy në çmimin “Lev Yashin 2021” për portierin më të mirë në futbollin evropian.

Donnarumma ka pasur një rritje të shpejtë në vitet e fundit, pasi fillimisht debutoi me Milanin si 16-vjeçar në vitin 2015.

Italiani u largua nga San Siro para se t'i bashkohej Paris Saint-Germain-it në verë, por vetëm pasi ndihmoi kuqezinjtë të riktheheshin në Ligën e Kampionëve dhe luajti një rol kyç në ecurinë e vendit të tij drejt lavdisë së Euro 2020.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco