Askush nuk e kishte menduar, Dani Alves tregon se kush e meriton ‘Topin e Artë’

Askush nuk e kishte menduar, Dani Alves tregon se kush e meriton ‘Topin e Artë’

18:41, 29/11/2021

I pranishëm në Monte Carlo ku do të jepet “Topi i Arte”, Dani Alves foli për “Sky Sport” dhe u ndal ne disa tema:

“Ndjenja e kthimit në Barcelonë është ndryshe, situata është më e vështirë dhe ne duhet të përpiqemi t’i bëjmë gjërat mirë. Jemi në një fazë rindërtimi. Klubi duhet të jetë sërish i madh.

Jam i trishtuar që e shoh skuadrën në këtë situatë. Por mendoj se mund të kthehet në krye, futbolli në Itali tani është më i ekuilibruar, por besoj se bardhezinjtë mbeten një ekip i madh dhe do të jenë në gjendje të rikuperohen.

Për mua këtë vit Eriksen e meriton Topin e Artë, për atë që ka kaluar. Do të ishte një mesazh i fortë për të gjithë botën e futbollit, njerëzit do të kishin më shumë ndjeshmëri. Messi është më i miri, ka 20 vite, por për të gjithë do të ishte mirë nëse Eriksen do ta fitonte”,përfundoi Alves. 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco