FOTO/ Futbolli shqiptar vazhdon të çudisë, Kategoria e dytë luan në fusha skandaloze

FOTO/ Futbolli shqiptar vazhdon të çudisë, Kategoria e dytë luan në fusha skandaloze

22:31, 28/11/2021

Sot u luajt java e 9-të e Kategorisë së Dytë duke rezervuar dhe një përballje midis Përmetit dhe Labërisë.

Dhe pse e gjithë Shqipëria është mbuluar nga reshjet e dendura të shiut, gjendja e fushës në takimin Përmeti-Labëria ka qenë vërtetë e mjerueshme. Reshjet e shiut kishin shkaktuar puse të mëdha uji, që ia bënin lojtarëve të pamundur të luanin në një terren të tillë.

Image

Në fund ishte Labëria, ajo që triumfoi me rezultatin 0-2 duke iu falur golave të Miranit dhe Dalanajt. Gjithsesi kjo nuk e heq fokusin nga kushtet që u luajt ndeshja, që është vërtet për të ardhur keq se si një ndeshje mund të luhet në një terren të tillë, në kohët që jemi sot.

Image

E njëjta situatë ndodhi dhe në sfidën Luftëtari-Flamurtari, ndeshje kjo e luajtur në Gjirokastër. Gjendja e fushës së Luftëtarit nuk bënte ndonjë ndryshim nga ajo në Përmet, pasi e gjitha varej nga reshjet e dendura të shiut.

Në kampionatet më të mëdha botërore anulohen ndeshjet në kushte jo të denja atmosferike, ndërsa në Shqipëri ndodh krejt e kundërta, duke e nxjerrë nga konteksti të gjithë qëllimin e këtij sporti.

Image

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco