Xavi ndryshon ‘fytyrën’ e Barcelonës, 2 fitore në 2 ndeshje

Xavi ndryshon ‘fytyrën’ e Barcelonës, 2 fitore në 2 ndeshje

09:01, 28/11/2021

Barcelona ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin spanjoll nën drejtimin e Xavit, duke siguruar fitore në të dy ndeshjet e luajtura me ish-mesfushorin në pankinë.

Ndeshja e mbrëmshme ndaj Villarrealit ishte edhe një pikë kthese, për faktin e thjeshtë se i dha fund një serie prej 5 ndeshjesh jashtë fushe pa fitore.

Katalanasit fituan 3-1 dhe fillojnë ngjitjen në renditje, ku tashmë ndodhen në vend të shtatë, por më e rëndësishmja është që me Xavin në stol kanë ndryshuar “fytyrë”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco