Europa League/ Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes

Europa League/ Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes

23:00, 25/11/2021

Janë mbyllur 7 sfidat e luajtura mbrëmjen e sotme për raundin e parafundit të Ligës së Europës

Legia e Ernest Muçit është mposhtur 3-1 nga Leicesteri në Angli duke zbritur në vendin e fundit në renditje në kuotën e 6 pikëve, ndërsa ”dhelprat” marrin vendin e parë në grup me 8 pikë.

Sulmuesi shqiptar luajti përgjatë gjithë takimit pa mundur të lërë gjurmë, ndërsa në minutën e 71-të u aktivizua dhe Çelhaka nga stoli.

Lioni ka fituar me përmbysje falë dopietës të Çerki dhe Slimanit, duke mposhtur 1-3 rivalët e Brondbit në transfertë.

Fitore të rëndësishme ka marrë dhe Monako që ka mposhtur 2-1 në shtëpi Real Sociedadin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco