VIDEO/ 'Messias, Messias!' Komentatori i njohur shpërthen në lot pas golit të Milan në Champions

VIDEO/ 'Messias, Messias!' Komentatori i njohur shpërthen në lot pas golit të Milan në Champions

12:22, 25/11/2021

Junior Messias ishte protagonist i  ndeshjes mes Atletico Madrid dhe Milan. Braziliani vendosi takimin e Champions League me golin e shënuar në minutën e 87-të, që i lejon kuqezinjtë të besojnë ende tek kualifikimi në fazën e 1/16-tave

Spektakël ka dhuruar edhe Tiziano Crudeli me komentin e jashtëzakonshëm të ndeshjes, ditën e djeshme. Crudeli njihet si një tifoz i “thekur” i Milanit dhe golin e Messias e ka festuar jo pak.

Në momentin e golin, komentatori ka përmendur disa herë emrin e lojtarit teksa është ngritur në këmbë duke festuar. Emocionet e forta të gëzimit të fitores së parë kanë bërë që Crudeli të shpërthejë në lot dhe të qajë si një fëmijë i pafajshëm.

Videoja e postuar në rrjetet sociale ka marrë pëlqime pa fund

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco