Heroi i Milanit në Wanda Metropolitano, flet Messias: Pas golit më erdhi të qaja

Heroi i Milanit në Wanda Metropolitano, flet Messias: Pas golit më erdhi të qaja

08:45, 25/11/2021

Në mikrofonat e Milan TV, Junior Messias, heroi i mbrëmjes së Milanit ne Wanda Metropolitano, komentoi fitoren ndaj Atletico Madridit:

“Jam shumë i lumtur veçanërisht për fitoren. Krahas golit dhe debutimit, ai erdhi në kohë nevoje. Vija nga një kohë e vështirë, kisha dy lëndime radhazi. Sot ishte e rëndësishme të fitonim, ne jemi ende gjallë dhe duhet të luftojmë deri në fund”.

Image

Emocionet pas golit.

“Më vinte të qaja, ajo që përjetova më kaloi nëpër kokë. Emocion i pastër. Mendova për Zotin, e gjithë historia ime është shkruar prej tij”.

Ndeshja ndaj Liverpool…

“Duhet të qëndrojmë të përulur, do të jetë e vështirë. Ne duhet të bëjmë atë që bëmë sot, duhet të qëndrojmë të përulur dhe të luajmë lojën tonë si sot, kemi bërë shumë mirë nga minuta e parë deri në minutën e fundit. Mbrëmja më e bukur? Po, ishte më e bukura, shpresoj të vijnë mbrëmje të tjera si kjo”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco