Lajmi i fundit

E RËNDË/ Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë 12-vjeçarja në Gjirokastër

Zyrtare/ Mbrojtësi danez rinovon kontratën me Milanin

Zyrtare/ Mbrojtësi danez rinovon kontratën me Milanin

21:02, 27/10/2021

Kjaer ka vendosur të rinovojë kontratën edhe për dy vite tjera dhe do të mbetet pjesë e Milanit deri në vitin 2024.

Danezi është duke shkëlqyer këtë edicion me paraqitjet e tij në repartin difensiv, duke bërë që drejtuesit e klubit t’i besojnë atij rolin e liderit të mbrojtjes.

Kjaer me kontratën e re pritet të përfitojë pagë prej 1.5 milionë euro në sezon.

Përveç Kjaer, Milani synon të rinovojë kontratën edhe me disa futbollistë tjerë kyç të ekipit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco