Formacione zyrtare/ Ja si rreshtohen Juventus-Sassuolo

Formacione zyrtare/ Ja si rreshtohen Juventus-Sassuolo

17:40, 27/10/2021

Sonte luhen duelet e radhës në kuadër të xhiros së 10-të në Serie A.Juventusi e pret në shtëpi Sassuolon në orën18:30.

Pas nëntë ndeshjeve të luajtura Juventusi ka 15 pikë në vendin e gjashtë, ndërsa Sassolo ka 11-të  dhe ndodhet në vend të 12-të në renditje .

“Zonja e Vjetër” është në një formë fantastike në ndeshjet e  fundit duke u ngritur dukshëm në tabelë pas një starti të dobët, ndaj synojnë të vazhdojnë ecurinë pozitive.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco