VIDEO/ Milani merr kreun e Serie A, Giroud i jep fitoren me Torinon

VIDEO/ Milani merr kreun e Serie A, Giroud i jep fitoren me Torinon

22:57, 26/10/2021

Milani ka siguruar mbrëmjen e sotme në “San Siro” një fitore minimale 1-0, pa shumë shkëlqim përballë Torinos, por aq sa i duhej për siguruar i vetëm kreun e renditjes së Serisë A.

Kuqezinjtë shënuan në minutën e 14-të me Oliver Giroud golin e vetëm të takimit, duke marrë tri pikët.

Me këtë fitore Milani ngjitet i vetëm në krye të renditjes me 28 pikë, duke lënë ps Napolin me 25, por që ka një ndeshje më pak.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco