Hazard mund të zëvendësohet nga Mbappe?

Hazard mund të zëvendësohet nga Mbappe?

21:23, 26/10/2021

Carlo Ancelotti beson se Eden Hazard mund të bëhet një yll në Real Madrid, por pranon se ai preferon të vendosë lojtarë të tjerë përpara tij në formacionin fillestar.

Hazard, 30 vjeç, ishte një zëvendësues i papërdorur për Madridin pasi ata mundën Barcelonën 2-1 të dielën.

Reprezentuesi belg ka startuar vetëm katër nga shtatë ndeshjet e La Ligës në të cilat ai ka luajtur këtë sezon dhe ka luajtur vetëm në një nga tre ndeshjet e tyre në Ligën e Kampionëve.

Ancelotti është i vetëdijshëm se ish-ylli i Chelseat është mjaftueshëm i aftë për të startuar, por trajneri thjesht preferon të zgjedhë të tjerë, si Vinicius Junior, në vend të kësaj.

Ai u tha gazetarëve të martën: “Ai mund të luajë 4-3-3 në të majtë ose 4-4-2 sipër ose pas sulmuesit. Ai është gati të luajë, por problemi është se ka një trajner që preferon një lojtar tjetër.

"Ai nuk ka një status ylli në Madrid sepse ka pasur shumë lëndime dhe pak nga pak do të ketë versionin e tij më të mirë.

Jam i sigurt se këtë sezon do të shohim versionin e tij më të mirë dhe se ai do të luajë më shumë sesa po bën tani.

Hazard e ka atë. Gjithçka: cilësi, motivim. Ai duhet të durojë, ajo që ndodh është se ndonjëherë trajneri preferon lojtarë të tjerë”, ka përfunduar tekniku italian.

Hazard ka luftuar për të shkuar në Madrid që nga ardhja e tij nga Chelsea në vitin 2019.

Qëndrimi i anësorit në kryeqytetin spanjoll është rrënuar nga dëmtimet, të cilat e kanë kufizuar atë në vetëm 51 ndeshje në të gjitha garat në më shumë se dy vjet.

Këtë sezon, ai ka arritur vetëm një asistim në tetë paraqitjet e tij për skuadrën e Ancelottit.

Në gusht, ‘Goal’ raportoi se Madridi dëshironte të shesë Hazard në afatin kalimtar të verës për t’i lënë vend objektivit të tyre kryesor Kylian Mbappe.

Por muajin e kaluar, ai hodhi poshtë sugjerimet se ishte i shqetësuar në klub, duke këmbëngulur se është i lumtur dhe i vendosur të ketë sukses në fanellën e Madridit

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco