Salah i jashtëzakonshëm, ka shënuar më shumë gola se gjysma e skuadrave në ‘Premier League’

Salah i jashtëzakonshëm, ka shënuar më shumë gola se gjysma e skuadrave në ‘Premier League’

10:08, 25/10/2021

Liverpool arriti një fitore të thellë ndaj rivalëve të tyre, Manchester United, duke triumfuar 5-0 në “Old Trafford”.

Salah e dëshmoi edhe njëherë formën e tij të shkëlqyer që është duke e kaluar me Liverpool këtë sezon.

Salah u bë lojtari i parë në histori të “Premier Ligës” që realizon një hat-trick ndaj Manchester United në stadiumin “Old Trafford”.

Egjiptiani tani ka realizuar 10 gola në ligë, në vetëm nëntë paraqitje, duke shtuar edhe pesë asistime të tjera në këtë proces.

Salah ka shënuar më shumë gola se sa tetë skuadra të “Premier League”, nga 19 kundërshtare që janë gjithsej.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco