VIDEO/ Përleshen ashpër në derbin e Londrës mes tifozëvë të West Ham dhe Tottenham

VIDEO/ Përleshen ashpër në derbin e Londrës mes tifozëvë të West Ham dhe Tottenham

10:02, 25/10/2021

Tifozët e West Ham dhe Tottenham u përleshën dhunshëm në kampin e stadiumit gjatë derbit të tyre në Londër të dielën, pasi tifozët e Spurs arritën të depërtojnë një barrierë që ndante dy grupet.

Pamjet tronditëse video nga përballja e së dielës në Premier League në stadiumin e Londrës tregojnë një mbështetës të Tottenhamit duke arritur të kalojë stjuardët që ruanin dyert dhe të thyejnë barrierën.

Stjuardët në të dyja anët e derës përfundimisht arritën të krijonin pengesën e tyre për të bërë më të mirën për t'i mbajtur tifozët larg, por mbështetësit në të dyja anët gjuajtën me grushta tifozët e tyre rivalë, ndërsa gota plastike me birrë u hodhën gjithashtu në mes të portës.

Të dy klubet janë rivalë të ashpër në Premier League, ndërsa tifozët e Hammers dhe Spurs kanë një histori të gjatë dhune gjatë ndeshjeve të nivelit të lartë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco