Salah i paarritshëm, lojtari afrikan me më shumë gola në ‘Premier League’

Salah i paarritshëm, lojtari afrikan me më shumë gola në ‘Premier League’

18:30, 24/10/2021

Jürgen Klopp është shprehur se Salah është lojtari më i mirë në botë për momentin.

Egjiptiani e ka dëshmuar sërish këtë me një paraqitje të shkëlqyer të përgjithshme në Old Trafford.

Salah, natyrisht, e arriti golin e tij në 38 minuta për të gjetur rrjetën në 10 ndeshje radhazi për Reds dhe gjithashtu u bë lojtari afrikan me më shumë gola në Premier League.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco