Stërnipi i Musolinit në ekipin e parë të Lacios

Stërnipi i Musolinit në ekipin e parë të Lacios

17:47, 24/10/2021

Romano Floriani Mussolini, stërnipi i diktatorit italian Benito Mussolini, ishte i ftuar në ekipin e parë të Lacios për ndeshjen e sotme kundër Veronës.

Floriani Mussolini , një lojtar mbrojtës, nënshkroi kontratën e parë profesionale me Lazion në mars dhe vjen nga shkolla e klubit roman. Floriani, i cili pretendon se nuk i intereson politika, është djali i Alessandra Musolinit, mbesa e Benito Musolinit.

Si Lazio ashtu edhe Verona janë dy klube me të cilat lidhen incidentet me tifozët e djathtë ekstrem.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco