VIDEO/ Gjithçka bëhet e thjeshtë për Milanin, shënon edhe kapiteni

VIDEO/ Gjithçka bëhet e thjeshtë për Milanin, shënon edhe kapiteni

21:32, 23/10/2021

Milan ka shënuar golin e dytë (2-0) kundër Bolonjës në “Dall'Ara”.

Goli mban firmën e kapitenit Davide Calabria, i cili me një goditje të fuqishme nga brenda zonës mposht portierin kundërshtar.

Kuqezinjtë depërtojnë sërish nga e majta, Toure kroson në zonë, Skorupski nuk arrin ta largojë siç duhet, me topin që përfundon në këmbët e Calabia-s, i cili transformon në gol një penallti në lëvizje.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco