Lajmi i fundit

Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka, jepet masa e sigurisë për dy të arrestuarit

Ansu Fati, nga ‘ferri në parajsë’/ Valdes kujton kur i bleu atlete dy vjet më parë

Ansu Fati, nga ‘ferri në parajsë’/ Valdes kujton kur i bleu atlete dy vjet më parë

10:53, 22/10/2021

Victor Valdes, legjenda e Barcelonës, ka zbuluar një detaj interesant që kishte ndodhur në ekipin e të rinjve kur ishte pjesë edhe Ansu Fati, para se të depërtojë në ekipin e parë.

Ai kishte treguar se si dy vite më parë, Fati ishte në një situatë krejt ndryshe, që s’kishte mundësi të blinte as atlete dhe ish-portieri i Barcelonës ia kishte blerë.

Tashmë ai ka nënshkruar kontratë milionëshe, pasi do të fitojë së paku 10 milionë euro bruto në sezon deri më 2027-ën.

“Kishte shqetësime në këmbë, shikova atletet e tij, ishin katastrofë dhe shkuam të blinim të reja”, u shpreh Valdes.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco